Dzieci uczą rodziców: Wychowanie dzieci – 10 porad psychologa
19 marca 2020Drodzy Rodzice!
25 marca 2020W chwili obecnej mamy zawieszone zajęcia dydaktyczne w szkole. Jest to dla nas wszystkich – uczniów, rodziców i nauczycieli – nowa sytuacja, w której próbujemy się odnaleźć.
Czekamy na ukazanie się w najbliższych dniach uregulowań prawnych w postaci rozporządzenia MEN, które ureguluje organizację kształcenia wykorzystującego metody tzw. zdalnego nauczania. W chwili obecnej staramy się organizować naukę w miarę naszych możliwości.
Na stronie internetowej szkoły zostały stworzone zakładki z nazwami przedmiotów i klas. Nauczyciele będą tam umieszczać różne materiały, swoje propozycje tematów i ćwiczeń do realizacji, linki do stron internetowych, itd. Są i będą prowadzone lekcje i konsultacje za pomocą różnych komunikatorów, stron, aplikacji.
Prosimy, abyście Państwo wchodzili na tę stronę i monitorowali na bieżąco to, co będzie się tam ukazywać.
Starajcie się również motywować swoje dzieci to zdalnej pracy, do powtórek, do nadrobienia tego co gdzieś umknęło, a co teraz można nadrobić.
Zdajemy sobie sprawę, że zorganizowanie takiej pracy jest trudne. Może tych kilka zasad w tym Państwu pomoże:
- Niech dziecko wie, że traktujecie taką naukę poważnie. Pokazujcie mu, jak wartościowe jest robienie czegoś, czego jeszcze nigdy się nie robiło, a co wydaje się trudne.
- Dajcie mu okazję do zabłyśnięcia swoją wiedzą i tym czego się nauczyło, motywujcie do pracy, kładźcie nacisk na wytrwałość.
- Starajcie się stworzyć odpowiednie warunki do pracy:
– nie zostawiajcie go z tym samego : zainteresujcie się tym co ma zrobić, w razie potrzeby – pomóżcie, skorzystajcie z pomocy nauczyciela przedmiotu lub wychowawcy,
– wyznaczcie granice czasowe na taką naukę, róbcie niedługie przerwy,
– w miarę potrzeb – udostępnijcie komputer lub inny sprzęt, z dostępem do internetu,
– nie oglądajcie w tym czasie i w tym samym pokoju telewizji, nie grajcie na komputerze, nie pozwólcie żeby obok bawiło się drugie dziecko – to będzie go rozpraszać i powodować niechęć do pracy,
– starajcie się mu nie przeszkadzać i nie odrywać od pracy, np. wyciszając telefon.
- W tym czasie dziecko będzie dużo korzystało z internetu. Zadbajcie o bezpieczeństwo w sieci i zainteresujcie się , jakie strony przeglądało i czy było to związane z nauką.
Dyrektor Szkoły