Klasa I język angielski

  1. Zadania utrwalające słownictwo z rozdziału 4 w zeszycie ćwiczeń str. 45, 47, 48 i 81.
  2. Gry online: https://wordwall.net/resource/858010
  3. https://wordwall.net/resource/897159
  1. Zadania w wirtualnej klasie na platformie quizlet.com. Żeby wykonywać polecenia trzeba się najpierw zalogować . Następnie, dzieci powinny się do niej zapisać. Wpisują swoje imię i wykonują zadania.  kod do klasy
https://quizlet.com/join/MjBdzuCf4

Religia

Klasa I – Kolorowanka, przypomnieć pieśń wielkopostną „Rysuję krzyż”
Link do piosenki: https://www.youtube.com/watch?v=jIt6drkOdRg
Kolorwanka:
https://lh3.googleusercontent.com/proxy/kprFOzRzTht5HJ3nWgUIOwjTI1kdw_nWoATqboLAfOVCDdmxhWT_vUfimdg1MZfUwrIg6mIU-3AqLJIzxCMBJIfZTk1zVCmVdEy1sSZzGdiqUTZFRzmfWOtmpGXPWPaiuiq6tb4CNncmWIPdE4YgCg

Witam serdecznie,
Rozpocznijmy nasze zajęcia od uczynienia znaku krzyża: „W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”.
Trwamy nieustannie w okresie Wielkiego Postu, który przygotowuje nas do obchodów Świąt Wielkanocnych, czyli Zmartwychwstania Pana Jezusa. Jest to czas, w którym powinniśmy zastanowić się nad swoim życiem, jakimi jesteśmy ludźmi, czy postępujemy dobrze, czy jesteśmy grzeczni, czy nie boimy się w swoich rozmowach mówić innym o Panu Bogu, czy swoim postępowaniem pokazujemy innym, że jesteśmy wyznawcami Jezusa. Przypomnijmy sobie o tym, że właśnie On umarł za nas, po to abyśmy mogli trafić do Nieba. Bardzo przy tym cierpiał. W Kościele każdy rok ma swoje hasło. W tym roku jest nim „Wielka Tajemnica Wiary” w ramach 3-letniego programu „Eucharystia daje życie”. Czym jest Eucharystia przypomnimy sobie oglądając poniższy film:
https://www.youtube.com/watch?v=DI6Uet4pmzs&fbclid=IwAR3vQENdAK_GMJbm3ntkdUcRK-ftdfnGWab4LotV8wO5sGvhvqUJDUVflIw

Poniżej znajdziecie link do puzzli, które przedstawią wam obraz Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej. Po wykonaniu zadania, prześlijcie mi zdjęcie skończonej pracy. Za przesłanie pracy otrzymacie „+” z mojego przedmiotu.
https://www.jigsawplanet.com/?rc=play&pid=37dbaaa4b03b
W tym trudnym dla nas czasie zachęcam wszystkich do wspólnej modlitwy o jak najszybsze zakończenie epidemii, oraz w intencji wszystkich zmarłych i dusz w czyśćcu cierpiących. 

Dla rodziców:
Od przyszłego tygodnia przechodzimy na kontakt drogą mailową. Wracamy też do pracy w podręcznikach. Jeśli ktoś z dzieci takowego nie posiada w domu, to informuję, że będę też wysyłał skany z bieżącej lekcji, co znacząco ułatwi nam współpracę. Jeśli w domu nie posiadacie także zeszytu – zachęcam do założenia nowego – jest na to jeszcze trochę czasu. 

Obowiązkiem każdej osoby wierzącej jest przystąpienie przynajmniej raz w roku do spowiedzi i komunii świętej. W związku z zaistniałą sytuacją do tej kwestii odniósł się nasz Pasterz:
 „Obowiązek przystąpienia do sakramentu pokuty i Komunii św. wielkanocnej rozciągnięty jest na czas do Niedzieli Trójcy Świętej (7 czerwca 2020). Każdy wierny może rozłożyć to zobowiązanie w czasie”. (Fragment dekretu Jego Ekscelencji ks. Bp Jerzego Mazura)
Jeśli Państwa dzieci czują potrzebę rozmowy w kwestiach wiary, czy też po prostu chcą porozmawiać, proszę o kontakt pod adresem mailowym adrianfiszernauczyciel@gmail.com, umówimy się wtedy na wideo rozmowę . W razie pytań jestem dostępny od wtorku do piątku w godzinach 8.00 – 16.00. 
Pozdrawiam gorąco i zapewniam o mojej modlitwie w waszej intencji.
Adrian Fiszer

Logopedia kl.I

Proszę wejść na stronę Gry, zabawy i ćwiczenia logopedyczne dla dzieci online. Wyszukać działy Gimnastyka buzi i języka oraz Seplenienie

Mamy wchodzą na You Tube , wpisują hasło „Zabawy logopedyczne dla dzieci” i do dzieła.


   Drodzy Rodzice!

Codziennie na stronie szkolnej otrzymacie informację co danego dnia należy zrobić w ćwiczeniach z dzieckiem.

 Odbierajcie też nadal  informacje ode mnie na Messengerze.

Wspólnie  uda się zapobiec zaległościom szkolnym.

Do tej pory należało zrobić:

12. 03. 2020r. (czwartek)

Ćwiczenia (ed. polonistyczna) s. 29

Czytanka-  podręcznik s. 35 (pierwsza połowa tekstu)

Kaligrafia (ed. pol.) dokończyć s. 43

                                 literka ch, Ch  (karta – pierwsza strona)

13.03.2020r. (piątek)

Ćwiczenia (ed. polonistyczna) s.30-31

Kaligrafia (ed.pol.) –  literka ch, Ch  (karta – druga strona)

Czytanka-  podręcznik s. 35 (druga połowa tekstu)

16.03.2020r. (poniedziałek)

Dzień odkrywców s. 46 i 47.

Kaligrafia (ed.pol.)-  literka ch, Ch i  wyrazy -niebieskie s. 44

 Czytanka-  podręcznik s. 35 (cały tekst)

Warto zajrzeć na stronkę: SzaloneLiczby.pl

17.03.2002r. (wtorek)

Ćwiczenia (edukacja matematyczna) s. 21

Ćwiczymy liczenie do 13.

Podręcznik (ed. polonistyczna) czytamy tekst dziecku na s. 40. Porozmawiajcie na temat przeczytanego tekstu – można skorzystać z pytań pod tekstem.

Ćwiczenia (edukacja polonistyczna) s. 32-33.

Ćw. 6 s. 33 dziecko niech zrobi na kartce i przez 5 dni notuje swoje spostrzeżenia (symbolami). Możecie w każdym dniu pisać datę lub niech to zrobi dziecko, ale mu pomóżcie – już w klasie piszą daty.

Podręcznik s. 37 (ustnie) wyrazy przeciwstawne. Pobawcie się też z dzieckiem podając swoje przykłady, potem zabawę zaczyna dziecko. Wyrazy mogą się powtarzać, najważniejsze, żeby „załapało” co to znaczy wyraz przeciwstawny.

Kaligrafia (ed.pol.)-  wyrazy –czarny tekst s. 44

Nadal niech czyta tekst z ch s. 35 podręcznik ed. polonistyczna

Warto zajrzeć na stronkę: matzoo.pl

Skip to content