#Razem Na Święta

Po raz pierwszy nasza szkoła wzięła udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Razem na Święta”.

Celem przedsięwzięcia była pomoc innym, jak również budowanie wspólnot i kształtowanie odpowiedzialności za drugą osobę. Dlatego w  ramach wolontariatu zainicjowaliśmy szereg charytatywnych działań.  

Wolontariusze Ola, Magda, Amelka, Nikola i Nela wraz z opiekunem SKW Małgorzatą Bitowską odwiedzili pensjonariuszy Hospicjum w Gołdapi życzyli Wesołych i zdrowych Świąt oraz wręczyli im drobne własnoręcznie wykonane upominki– aniołki.

Szkolni wolontariusze nie zapomnieli również o starszych i samotnych osobach mieszkających w Galwieciach. 18 grudnia rozdawali upominki i świąteczne kartki z życzeniami odwiedzając  osoby starsze w ich domach.

W okresie przedświątecznym Szkolne Koło Wolontariatu, Samorząd Uczniowski oraz wychowawcy klas przeprowadzili zbiórki i zorganizowali kiermasz świąteczny. Dzięki wsparciu i zaangażowaniu całej społeczności szkolnej zebraliśmy około 750 zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na cele charytatywne.

Dnia 19 grudnia uczniowie obejrzeli przedstawienie teatralne „Wystarczy czyste serce” w wykonaniu aktorów z teatru „Arena”.

Na zakończenie akcji  „Razem na święta” w piątek 20 grudnia 2019r. uczniowie przygotowali jasełka integrujące szkolną społeczność, nie zabrakło śpiewania kolęd, życzeń, łamania się opłatkiem.

Warto pomagać, gdyż… dobro zawsze wraca.

M. Bitowska