ŚWIĘTO MISIA W GALWIECIACH

          W poniedziałek 25 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego  w Galwieciach obchodziły Dzień Misia. Święto jest bardzo sympatyczne, jego data nie jest przypadkowa, ponieważ tego dnia przypada rocznica powstania  maskotki. Dzieci bardzo chętnie przyniosły swoje misie, przedstawiały je i opiekowały się nimi w czasie pobytu w przedszkolu. Cały dzień przebiegał pod znakiem Misia , dzieci poznały historię powstania misia, malowały i ozdabiały go, uczestniczyły w Quizie o Misiu.  W tym szczególnym dniu został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pod tytułem ,, Mój Przyjaciel Miś”. Prace konkursowe były bardzo ciekawe i wszystkie dzieci, biorące udział w konkursie otrzymały  dyplomy i upominki, jednak jury spośród prac wyłoniło laureatów, w dwóch kategoriach wiekowych 4 latek i 5-6 latek. Komisja brała pod uwagę szczególnie samodzielność i estetykę wykonanych prac.

I Kategoria /4 lata/ I miejsce Amelia Wysmułek SP Galwioecie; II miejsca  Piotr Gwiazdowski               SP Galwiecie; III miejsce Zuzanna Tunkiewicz SP.Galwiecie

II Kategoria /5-6 lat/ I miejsce Barbara Perkowska SP1; II miejsce Ksawery LeszczyńskiSp. Galwiecie; III miejsce Krzysztof Giełażys SP Galwiecie

Wyróżnienia otrzymali: Błażej Kirejczyk SP Galwiecie; Aleksandra Jałowiecka SP1;  Krystian Paniczko SP.1,Dariusz Sieraniewicza SP1.

       Miś jako maskotka lub postać z bajki pełni rolę terapeutyczną,  spełnia wiele potrzeb dziecka. W trudnych chwilach dziecko, może przytulać się do misia, utożsamiać się z pozytywną postacią, ponieważ: ,, Czy to jutro czy to dziś, wszystkim potrzebny jest Miś”. Na zakończenie Dnia Misia  na dzieci czekała gościna z Misiem, którą przygotował nauczyciel wspólnie z rodzicami. Smakołyki miały kształt misiów, dzieci były zachwycone.

                                                                                                                              Magdalena Grzeszczak